industrialna łazienka
Blog

Czarna armatura sanitarna – podstawa industrialnej łazienki

Urządzanie mieszkań w konkretnym stylu to coraz częściej spotykany trend. Dużym powodzeniem cieszy się m.in. styl skandynawski, nowoczesny, minimalistyczny i industrialny. Projektowanie wnętrz nie dotyczy jedynie salonu czy sypialni, lecz obejmuje również łazienkę. Urządzając ją w konkretnym stylu aranżacyjnym powinniśmy skupić się nie tylko na funkcjonalności sprzętów i urządzeń, ale również na spójności wizualnej zgodnej z charakterystyką danego stylu. Jakie są wyznaczniki stylistyki industrialnej w łazience?

Jak wygląda industrialna łazienka?

Moda na industrialny wystrój rozgościła się za dobre w naszych wnętrzach. Ściany z czerwonej cegły, duże, pozbawione zdobień okna, otwarte przestrzenie, żarówki na długich kablach i metalowe dodatki, to tylko kilka wyznaczników industrialnej klasy. Jak przenieść ten styl do łazienki? Przestrzeń to zasada numer jeden w industrialnych wnętrzach. Nawet jeśli powierzchnia łazienki jest mocno ograniczona, istnieje kilka możliwości, aby optycznie ją powiększyć. Duże lustra, przeszklona kabina prysznicowa i bogate oświetlenie spowodują, że łazienka sprawi wrażenie otwartej i jednolitej przestrzeni. Bardzo ważną rolę odgrywają również barwy. Świetnie sprawdzą się biele, szarości i beże, które będą idealnie komponować się w połączeniu z surowym drewnem, cegłą czy betonem w naturalnych odcieniach. Industrialnego charakteru dodadzą łazience także wielkoformatowe płytki, metalowe dodatki oraz armatura w kontrastowym kolorze.

Pomysły na armaturę łazienkową

Bardzo ważną cechą stylu industrialnego jest przełamywanie loftowej przestrzeni dodatkami w kontrastowych barwach. Doskonałym wyborem będzie zatem czarna armatura sanitarna. Stanowi ona bardzo ciekawą alternatywę dla chromowanej armatury, która gości w większości łazienek. Wersje chromowane przez swoją wszechobecność nie dodają wnętrzu wyjątkowego charakteru. Instalacja czarnej armatury sanitarnej sprawi, że nasza łazienka natychmiast nabierze industrialnego stylu i będzie doskonale komponować się na tle jasnej ceramiki i betonowych, surowych ścian. Idealnie sprawdzą się czarne, minimalistyczne baterie umywalkowe i prysznicowe, które w połączeniu z innymi dodatkami, takimi jak: ciemne obramowania luster, pojemniki na mydło, lampy czy stojaki na ręczniki, dopełnią industrialną stylizację i stworzą unikatowe wnętrze.