płytki
Blog

Płytki imitujące drewno – kiedy warto się na nie zdecydować?

Mnogość materiałów do wykończenia podłóg sprawia, że trudno zdecydować się na konkretny produkt.  Podłoga powinna być trwała i funkcjonalna, a do tego pasować do innych elementów wyposażenia konkretnego pomieszczenia. Na szczególną uwagę zasługuje łazienka, która jest najwilgotniejszym pomieszczeniem w domu. Jednym z rozwiązań, które zyskuje na popularności, są płytki imitujące drewno. Czym się charakteryzują i kiedy warto się na nie zdecydować?

Co warto wiedzieć o płytkach drewnopodobnych?

Wybierając odpowiednie płytki ceramiczne do łazienki, warto wziąć pod uwagę różne rozwiązania. Na uwagę z pewnością zasługują płytki imitujące drewno. Jak sama nazwa wskazuje, idealnie odwzorowują naturalną deskę drewnianą. Różnica polega przede wszystkim na tym, że ich parametry wytrzymałościowe i odpornościowe są znacznie wyższe, co przekłada się na dużą popularność tego materiału. Oprócz tego płytki są łatwiejsze w utrzymaniu, ponieważ w przeciwieństwie do drewna nie trzeba ich woskować, lakierować czy cyklinować.

Kiedy i dlaczego warto się zdecydować na płytki imitujące drewno?

Na estetykę i funkcjonalność łazienki wpływa nie tylko wanna czy inne elementy ceramiki sanitarnej. Pokrycie podłogi ma duże znaczenie nie tylko w kontekście utrzymania czystości w tym pomieszczeniu, ale również nadania mu wyjątkowego charakteru. Drewno nie traci na popularności z uwagi na swój elegancki wygląd oraz na to, że nadaje wnętrzom przytulnego wystroju. Właśnie dlatego płytki wpisujące się w ten trend świetnie sprawdzą się zarówno w łazienkach wykończonych w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.

Płytki imitujące drewno sprawdzą się wszędzie tam, gdzie panuje wilgoć. Warto również wspomnieć, że można je stosować na ogrzewanie podłogowe. Decydując się na płytki do łazienki, warto zwrócić uwagę na to, aby nie były polerowane, ponieważ mogą okazać się zbyt śliskie. Produkt jest dostępny w wielu odcieniach czy wielkościach płytek, dzięki czemu można stworzyć niepowtarzalną i przytulną przestrzeń, w której łatwo będzie zachować czystość, a płytki z pewnością posłużą przez wiele lat.