biały ceramiczny sedes
Blog

5 powodów, dla których warto zdecydować się na toaletę myjącą

Toalety z funkcją podmywania kojarzą się z ekstrawaganckim designem rodem z Japonii. Okazuje się jednak, że tego typu sprzęt cieszy się sporą popularnością także w krajach europejskich, gdzie docenia się zalety tego rozwiązania, które są tak różnorodne, że toaleta myjąca przestaje być postrzegana jako coś dziwnego, nietypowego i zbędnego. Nabywcy zachwalają korzyści płynące z zakupu, skupiając się m.in. na funkcjonalności urządzenia. W jaki sposób działa toaleta myjąca i gdzie sprawdzi się najlepiej? Poznaj najważniejsze zalety tego niezwykłego produktu.

Jak działa toaleta myjąca?

Toaleta z funkcją mycia to standardowa miska WC, wewnątrz której umieszczone zostały specjalne wysuwane dysze, pozwalające na dokładne podmycie okolic intymnych. Po skorzystaniu z toalety użytkownik uruchamia jej funkcję myjącą – dzięki dołączonemu pilotowi lub wbudowanym przyciskom może sterować temperaturą wody, jak i jej strumieniem. Toaleta myjąca jest rozwiązaniem polecanym szczególnie tam, gdzie docenia się funkcjonalność urządzenia, która zapewnia długotrwałe uczucie czystości i świeżości. Świetnie sprawdzi się w małych łazienkach, gdzie nie ma miejsca na montaż bidetu. Toalety myjące cieszą eleganckim i nowoczesnym designem, przez co pasują do niemal każdej aranżacji wnętrza.

Najważniejsze korzyści płynące z nabycia toalety myjącej

Dzięki toaletom myjącym w dużym stopniu ogranicza się zużycie papieru toaletowego. Wszystkie zanieczyszczenia zostają usuwane za pośrednictwem strumienia wody, przez co papier służy jedynie do osuszenia ciała. Niektóre modele wyposażone są również w specjalną suszarkę, co jest znacznym ułatwieniem. Toaleta myjąca może służyć jako bidet, dzięki czemu zaoszczędza się nie tylko pieniądze, ale i miejsce w pomieszczeniu. Urządzenie typu 2 w 1 pozwala ograniczyć wydatki, skrócić czas montażu oraz czyszczenia łazienki. Ze względu na to, iż sprzęt wyposażony jest w funkcję mycia wodą, każda toaleta zakończy się dokładnym myciem – jest to zdecydowanie bardziej higieniczne rozwiązanie w porównaniu do użycia papieru toaletowego. Woda daje poczucie świeżości i lepiej radzi sobie z większością zabrudzeń pochodzenia fizjologicznego. Część modeli wyposażona jest także w regulator temperatury wody, co pozwala dostosować tryb mycia do indywidualnych potrzeb. Funkcja mycia damskiego, tylnego oraz regulowanie strumienia umożliwia bardzo dokładne i komfortowe użytkowanie. Każda toaleta myjąca sparowana jest z pilotem sterującym – sprzęt został zaprojektowany w taki sposób, aby był ergonomiczny i prosty w obsłudze.