mozaika w łazience
Blog

Mozaika w łazience, czyli tworzymy wnętrze z charakterem

Każda łazienka powinna być odpowiednio zabezpieczona przed działaniem wilgoci. Dlatego najkorzystniejszym rozwiązaniem pozostają płytki umieszczane na podłodze oraz ścianach. Warto również wspomnieć o aspekcie estetycznym produktu. Szeroki asortyment pozwala na wybór płytek według ich kształtu i koloru, co stwarza niezliczone możliwości aranżacyjne pomieszczenia. Sporą popularnością cieszy się m.in. mozaika tworzona z niewielkich elementów, które są wykonywane z trwałych i wodoodpornych materiałów, czyli kamienia, szkła lub ceramiki.

W jakiej łazience sprawdzi się mozaika?

Płytki mozaikowe stanowią doskonałe wykończenie każdej łazienki. Wszystko zależy od sposobu, w jaki zostaną wkomponowane w całość aranżacji. Jasne barwy i małe kafelki sprawdzą się w pomieszczeniach nowoczesnych i minimalistycznych, a także wszędzie tam, gdzie jest niewielka powierzchnia użytkowa. Duża łazienka polubi się z odważnym rozwiązaniem, jakim są wyraziste kolory płytek o większym rozmiarze. Awangardowe wzory stanowią doskonały element dekoracyjny, który może ozdobić ścianę nad umywalką. Mozaika w wariacji czarno-białej sprawdzi się w łazience stylizowanej na modę retro.

Możliwości aranżacyjne z wykorzystaniem mozaiki

Niektórzy myśląc o mozaice w łazience, wyobrażają sobie całą powierzchnię ściany pokrytą maleńkimi płytkami układającymi się w wymyślne wzory. Chociaż jest to jedno z możliwych rozwiązań, większość osób decyduje się na wykorzystanie mozaiki w formie ciekawych motywów roślinnych lub geometrycznych. Płytki tego typu mogą zostać wykorzystane również jako listwy wykończeniowe pod sufitem, co nadaje łazience unikalnego charakteru. Możliwości jest wiele, ale wszystko zależy od indywidualnego gustu i oczekiwań, a ostateczny efekt zależy od wybranego modelu płytek.