wanna
Blog

Wanna czy prysznic – co sprawdzi się lepiej w nowoczesnej łazience?

Każda łazienka wyposażona zostaje w ceramikę sanitarną, która umożliwia odświeżenie i umycie ciała po ciężkim dniu lub nocy. Wiele osób przed wybudowaniem nowego domu bądź przystąpieniem do remontu zastanawia się nad tym, jakie rozwiązanie jest lepsze – prysznic lub wanna? Oczywiście wszyscy kierują się w swoich wyborach chęcią stworzenia przestrzeni komfortowej oraz funkcjonalnej, co charakteryzuje przede wszystkim nowoczesne łazienki, gdzie w aranżacji wykorzystuje się minimalistyczne formy i produkty najwyższej jakości.

Zalety płynące z zamontowania wanny

Wanna to rozwiązanie sprawdzające się szczególnie dobrze w przypadku rodzin z małymi dziećmi – znacznie ułatwi ona wieczorną toaletę, która dla maluszka może być stresującym elementem jego codziennej rutyny. Kolejną zaletą rozwiązania jest możliwość odprężenia się po długim i męczącym dniu, ponieważ gorąca kąpiel z pachnącymi bąbelkami to prosty przepis na relaks wieczorową porą. Obecnie sporą popularnością cieszą się modele wanien o prostych minimalistycznych kształtach, które doskonale wkomponują się w nowoczesną stylistykę.

W jakiej łazience sprawdzi się prysznic?

Innym rozwiązaniem jest prysznic – sprawdzi się on w mniejszych łazienkach, gdzie pojawia się ograniczenie związane z niewielką przestrzenią do zagospodarowania. Istotną zaletą pryszniców jest fakt, że codzienna toaleta staje się bardziej ekonomiczna, gdyż zużywa ona mniejsze ilości wody. Nowoczesne modele rezygnują z brodzików, które były popularne jeszcze kilka lat temu. Minimalizm tego typu pozwala wizualnie powiększyć łazienkę, dzięki czemu każda aranżacja zyskuje na atrakcyjności. Warto wspomnieć również o fakcie, iż prysznic stanowi doskonałe rozwiązanie dla seniorów oraz osób z niepełnosprawnością ruchową.