minimalistyczna łazienka
Blog

Łazienka w stylu minimalistycznym – maksymalny efekt

Osoby, które wykańczają wnętrza, wiedzą, że czasami mniej znaczy więcej. Mimo tego, że trendy stale się zmieniają, to mieszkania w stylu minimalistycznym są uniwersalnym rozwiązaniem. Poszukując ciekawych inspiracji, warto zwracać uwagę nie tylko na salon czy sypialnię. Co zrobić z łazienką? Jak urządzić ją w stylu minimalistycznym i dlaczego to dobry pomysł?

Kilka trików pomocnych w urządzeniu minimalistycznej łazienki

Armatura sanitarna, baterie łazienkowe czy płytki ceramiczne to elementy, których nie może zabraknąć w żadnej łazience. Prace trzeba jednak zacząć od podstaw. Najlepiej postawić na stonowane kolory płytek łazienkowych i nie tylko. Dobrym pomysłem będzie też zastosowanie klasycznych form geometrycznych.

Jeśli natomiast chodzi o baterię łazienkową czy o sedes, to świetnie się sprawdzą podwieszane produkty – wówczas przestrzeń optycznie się powiększy. Warto też zastanowić się, ile półek tak naprawdę będzie potrzebnych w łazience i ograniczyć się do niezbędnego minimum. Aby przestrzeń prezentowała się nieco ciekawiej, można wyposażyć ją w niebanalne designerskie lampy.

Jakie materiały sprawdzą się w minimalistycznych łazienkach?

Planując wykończenie łazienki w stylu minimalistycznym, trzeba też odpowiednio dobrać materiały. W większości przypadków doskonale sprawdzą się uniwersalne płytki ceramiczne w neutralnym kolorze, które dodatkowo są łatwe w utrzymaniu w czystości.

Przyglądając się aktualnym trendom, można też zauważyć drewno o surowym wyglądzie z wyraźnie widocznym usłojeniem, które będzie świetnym dodatkiem w klasycznej przestrzeni. Oprócz tego w łazience można zastosować też elementy ze szkła i ze stali, jednak w tym przypadku należy pamiętać o zachowaniu umiaru. Do tego będzie pasować klasyczne wyposażenie łazienkowe.