dzieci siedzące w wannie
Blog

Jak powinna wyglądać łazienka przyjazna małym dzieciom?

Prawidłowe zaprojektowanie łazienki dla dzieci to nie lada wyzwanie. Warto zatem dowiedzieć się, jakie elementy powinny pojawić się w pomieszczeniu, aby była ono bezpieczne i funkcjonalne dla najmłodszych.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Przede wszystkim należy zadbać o bezpieczeństwo naszych pociech. Zastosujmy antypoślizgowe podkładki pod dywanikami oraz specjalne nakładki na wannę lub brodzik. Warto również pomyśleć o zaokrąglonych krawędziach mebli, które mogą zmniejszyć ryzyko potknięć i siniaków podczas zabawy. Dobrym rozwiązaniem będzie także zamontowanie blokad na drzwiczkach szafek, w których przechowywane są środki czystości oraz kosmetyki. Jeśli poszukujemy odpowiedniego wyposażenia łazienek w Trójmieście, warto zajrzeć na stronę IMEXtop32, gdzie znajdziemy szeroką ofertę artykułów związanych z urządzeniem łazienek.

Łazienka dostosowana do potrzeb dzieci

Łazienka przyjazna małym dzieciom powinna być przede wszystkim dostosowana do ich potrzeb. Wysokość umywalki oraz toalety powinna być odpowiednia dla maluchów, warto zatem zainwestować w specjalne meble łazienkowe dla dzieci. Jeśli chcemy stworzyć przestrzeń, która będzie służyć również starszym członkom rodziny, warto pomyśleć o wysuwanym podeście na kółkach, który pozwoli maluchom samodzielnie korzystać z umywalki. Również w przypadku baterii łazienkowych warto postawić na modele z długimi uchwytami, które ułatwią dzieciom korzystanie z wody.

Szczegóły, które mają znaczenie

Przy urządzaniu łazienki dla dzieci warto pomyśleć o szczegółach przyciągających uwagę najmłodszych. Wybierajmy jaskrawe kolory, które wprowadzą żywiołowość i radość do pomieszczenia. Postawmy na interesujące wzory oraz grafiki, które będą zachęcały dzieci do pielęgnacji higieny osobistej. Zainwestujmy także w akcesoria ułatwiające utrzymanie porządku w łazience – kosze na zabawki czy specjalne pojemniki na szczoteczki do zębów.

Łazienka przyjazna małym dzieciom nie musi być trudna do zaprojektowania. Warto pamiętać o bezpieczeństwie oraz dostosowaniu mebli i sprzętów do potrzeb najmłodszych, a także zadbać o szczegóły dekoracyjne, które sprawią, że dzieci będą czuły się komfortowo w tym pomieszczeniu. Stworzenie takiej przestrzeni może być dużo prostsze, niż się wydaje, gdy korzysta się z oferty specjalistycznych sklepów z wyposażeniem łazienek.