kolory w łazience
Blog

Intensywne czy pastelowe? Jakie kolory sprawdzą się w wymarzonej łazience?

Współczesne łazienki stawiają na różnorodność. Wybór odpowiednich kolorów w aranżacji łazienki to nie lada wyzwanie, które może wpłynąć na nasze samopoczucie podczas codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. W dobie różnorodności stylistycznej płytek łazienkowych, armatury i akcesoriów łazienkowych, warto zastanowić się, jakie kolory sprawdzą się w naszej wymarzonej łazience.

Pastelowy spokój w łazience

Łazienka w pastelowych barwach to synonim spokoju, delikatności i harmonii. Stosując jasne kolory, takie jak błękit, miętowy czy pudrowy róż, możemy nadać wnętrzu subtelny wygląd oraz uczucie przestronności. Użycie jasnych i pastelowych płytek pozwala wykreować łazienkę w stylu skandynawskim, minimalistycznym czy rustykalnym, które cieszą się coraz większą popularnością ze względu na swoje funkcjonalne podejście do aranżacji wnętrz. Oprócz tego, pastelowe barwy mogą doskonale harmonizować się z różnymi odcieniami drewna, co pozwala na wprowadzenie ciepła do wnętrza przy jednoczesnym zachowaniu delikatnej kolorystyki.

Wyraziste kontrasty w aranżacji łazienki

Intensywne kolory w łazience to alternatywa dla osób ceniących sobie oryginalność i wyrazistość wnętrz. Ciemniejsze odcienie, takie jak granat, czarny czy bordo, mogą stać się głównym akcentem kolorystycznym, kontrastując jednocześnie z jasnymi elementami wyposażenia i armatury łazienkowej. Choć ciemniejsze barwy mogą optycznie zmniejszyć przestrzeń, poprzez umiejętne zastosowanie różnych materiałów odbijających światło oraz lustra, można uzyskać efekt głębi i przestronności.

Wyraziste kolory i wzory płytek łazienkowych mogą również być wykorzystane jako element dekoracyjny – na przykład w formie mozaiki na ścianie czy posadzce. Tego rodzaju dekoracje dodają charakteru pomieszczeniu oraz sprawiają, że staje się ono jeszcze bardziej indywidualne i wyjątkowe.

Na przykład, oferowane przez IMEXtop32 w Gdańsku płytki Tubądzin to szeroka gama intensywnych kolorów, które idealnie wpasują się w nowoczesną aranżację wnętrza. Dzięki zastosowaniu mocnych barw, taka łazienka stanie się wyrazista i energiczna, a jednocześnie będzie ciekawym tłem dla oryginalnych dodatków i armatury łazienkowej.