bateria podtynkowa
Blog

Zalety użytkowania baterii podtynkowych

Nieodłącznym elementem wyposażenia każdej łazienki, zarówno tej znajdującej się w budynku mieszkalnym, jak i publicznym, jest bateria łazienkowa – wannowa, prysznicowa, umywalkowa oraz bidetowa. Stworzona z materiałów odpornych na działanie wilgoci oraz agresywnych środków czyszczących, przybiera różne kształty oraz rozmiary, które można dowolnie dopasowywać do własnych potrzeb oraz ogólnej aranżacji pomieszczenia. Obecnie sporą popularnością cieszą się baterie podtynkowe, których mocowanie ukryte jest wewnątrz ściany działowej. Zapoznaj się z tekstem, by dowiedzieć się, jakie zalety płyną z zamontowania oraz użytkowania baterii podtynkowych.

Bateria podtynkowa – poznaj najważniejsze korzyści płynące z jej użytkowania

Pierwszą korzyścią bezpośrednio wynikającą z konstrukcji baterii podtynkowych oraz sposobu ich montowania, jest fakt, iż zajmują one zdecydowanie mniej miejsca w porównaniu ze standardowymi bateriami instalowanymi na powierzchni ściany działowej. Jest to szczególnie istotne w przypadku małych pomieszczeń, w których staramy się ograniczyć przestrzeń zajmowaną m.in. przez armaturę łazienkową. Baterie podtynkowe sprawdzą się szczególnie dobrze w przypadku aranżacji minimalistycznej oraz nowoczesnej – dążą one bowiem do zmniejszenia ilości widocznych elementów wyposażenia, a także wymagają zastosowania rozwiązań pozwalających na uzyskanie efektu prostoty, funkcjonalności, a także optycznego zwiększenia przestrzeni.

Niebywale istotną korzyścią płynącą z codziennego użytkowania baterii podtynkowych, jest ograniczenie poprzez ich konstrukcję miejsc, w których może osadzać się kamień. W przypadku standardowych baterii natynkowych są to elementy zazwyczaj trudne do wyczyszczenia, a częste stosowanie agresywnych substancji czyszczących może prowadzić do nieumyślnego ścierania powierzchni oraz spowodowania korozji. Baterie podtynkowe są łatwiejsze w czyszczeniu, ponieważ ich budowa zazwyczaj nie ma miejsc trudno dostępnych. Wynikiem tego jest możliwość zachowania wysokiej higieny oraz wspaniałego wyglądu armatury przez długi czas, co bez wątpienia jest jedną z ważniejszych zalet opisywanych baterii łazienkowych.

W przypadku baterii podtynkowych pochodzących ze sprawdzonego źródła, wykonanych z materiałów wysokiej jakości, nie musimy obawiać się o awaryjność urządzenia, która została zmniejszona do minimum.