ciemna łazienka
Blog

Ciemne wykończenia jako ciekawy sposób na przełamanie łazienkowej monotonii

Wbrew pozorom, ciemne kolory nie muszą oznaczać nudnej i przytłaczającej przestrzeni w łazience. Wręcz przeciwnie! Ciemne wykończenia to ciekawy sposób na przełamanie łazienkowej monotonii i stworzenie wnętrza o niepowtarzalnym charakterze. 

Ciemne płytki łazienkowe – gra kolorów i faktur

Ciemne płytki łazienkowe to doskonały sposób na przełamanie monotonii i wprowadzenie do wnętrza nieco głębi. Wybierając płytki w odcieniach grafitu, antracytu czy czerni, warto zwrócić uwagę na ich fakturę i wzór. Szarość może być bardzo różnorodna – od gładkich, matowych powierzchni po te bardziej chropowate i błyszczące. Warto również eksperymentować z różnymi formatami płytek – mniejsze kafelki świetnie sprawdzą się na ścianach, podczas gdy większe formaty doskonale sprawdzą się na podłogach.

Pamiętajmy również, że ciemne płytki łazienkowe nie muszą oznaczać jednolitej, ciemnej przestrzeni. Możemy z powodzeniem łączyć je z jaśniejszymi elementami, takimi jak białe szafki czy jasne dodatki. W ten sposób uzyskamy kontrast, który sprawi, że wnętrze stanie się bardziej dynamiczne i ciekawe.

Oświetlenie i lustra – klucz do sukcesu

Kluczem do stworzenia przytulnej i wyjątkowej łazienki z ciemnymi wykończeniami jest odpowiednie oświetlenie oraz lustra. Oświetlenie wpływa na nasze samopoczucie, a także na odbiór kolorów i faktur w pomieszczeniu. W przypadku ciemnych łazienek warto zainwestować w punktowe oświetlenie LED, które pozwoli na skierowanie światła tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne – na przykład nad lustrem czy w miejscu mycia rąk.

Lustra odgrywają kluczową rolę w optycznym powiększeniu przestrzeni oraz rozproszeniu światła. Warto zainwestować w duże lustra, które odbiją światło i sprawią, że pomieszczenie będzie wydawać się większe. Jeśli dysponujemy ograniczoną przestrzenią, warto rozważyć zastosowanie lustra na całej szerokości ściany – to sprawi, że łazienka zyska dodatkową głębię.

Warto również pamiętać o dodatkach. W naszym salonie w Trójmieście wyposażenia łazienek, np. grzejniki czy uchwyty na ręczniki, mogą być wykonane z ciemnych materiałów i stanowić ciekawy akcent w łazience. Wszystko to sprawia, że ciemne wykończenia są świetnym sposobem na przełamanie łazienkowej monotonii i wprowadzenie do wnętrza nieco tajemniczości i elegancji.