toaleta
Blog

Toaleta z funkcją bidetu. Co potrafi?

Funkcjonalność i estetyka to cechy, którymi powinna się wyróżniać każda łazienka. Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań, które pomagają wyposażyć to pomieszczenie w taki sposób, aby było naprawdę komfortowe. Jeszcze jakiś czas temu dużą popularnością cieszyły się bidety, które stanowią osobny element wyposażenia. Dziś w sklepach z wyposażeniem łazienkowych można znaleźć toalety z funkcją bidetu. Jak działają, jakie są ich zalety i dlaczego warto zainwestować w taką toaletę?

Komu może się przydać toaleta z funkcją bidetu?

Wybór armatury sanitarnej czy innych elementów wyposażenia łazienki nie jest prosty. Po zakupie płytek ceramicznych przychodzi czas na dobór takich elementów, jak kabina prysznicowa lub wanna, umywalka czy omawiana toaleta. Toalety, które obecnie można znaleźć w sklepach z wyposażeniem do łazienek, dają coraz więcej możliwości.

Mowa tutaj przede wszystkim o tym, że obecnie nie trzeba inwestować w bidet, aby zapewnić sobie wysoki poziom higieny. Wiele toalet jest już wyposażonych w taką funkcję. Toaleta myjąca łączy w sobie funkcję klasycznej muszli klozetowej oraz bidetu. Dzięki takiemu rozwiązaniu zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą łatwo zadbać o higienę dzięki funkcji podmywania, w którą jest wyposażona zwyczajna muszla klozetowa.

Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Możemy wymienić wiele zalet, które wynikają z inwestycji w toaletę myjącą. Nie w każdej łazience jest tyle miejsca, aby oprócz muszli klozetowej zamontować bidet, a połączenie dwóch elementów w jeden sprawia, że można się zdecydować na taki zakup nawet w przypadku niewielkich pomieszczeń. Poza tym toaleta z funkcją bidetu to świetne rozwiązanie dla osób, które cierpią na hemoroidy czy inne dolegliwości okolic intymnych.

Warto także wspomnieć, że komfort i uczucie czystości w przypadku ciepłej wody lecącej z dyszy bidetu są nieporównywalne w stosunku do skutków używania papieru toaletowego. Biorąc pod uwagę szereg zalet, które płyną z instalacji toalety z funkcją bidetu, taki element powinien stać się standardem w domach.